mandag 8. juni 2009

To kimer w........


To był początkowo jako krótki komentarz do J. Lund swojej prezentacji na temat "verdidebatt.no" Biskup-no do Papieża ", posiada również osobne Debata blog miarę.

www.verdidebatt.no / lokeB

Następnie publikuje je jako oddzielne stanowiska tam, a teraz w moim własnym blogu INRIA 365, to mogą być interesujące dla Was, którzy odwiedzają mnie tutaj, a część moich poświęcona konwersji. Zawiera on ponad Papieża, to zajmuje się nie tylko økunemisk zmian, ale społeczeństwo jako całość, zmienił się radykalnie.

20 lat. (Patrz Papież wizyt "Biskup-no do Papieża"), Norwegia zmienił się dużo, zaledwie dwa dziesięciolecia. Więcej kobiet w miejscu pracy, przedszkole, FZŚ. Media obrazu z kilku graczy, zarówno w radiu i telewizji. IT-revolution, która foranndret całego społeczeństwa, życia zawodowego i dopuszczone prywatności. To, jak niektóre istotne zmiany.

Jesteśmy jednym narodem, z wielu obywateli, którzy pochodzą z odległych kultur. A częścią kultury, ich religii.

Jak nigdy dotąd, Norwegia składał się z wielu grup etnicznych i religijnych. Bylibyśmy (jak) zebrać je wszystkie. Jeśli nasz Konstytucji został napisany dzisiaj (hipotetyczne), to byłby ekscytujący dla każdego "latania na ścianie" w Eidsvoll Hall.

Eidsvoll mężczyzn (było może kilka kobiet co gdzie?) Wyjdźcie po długich dni / miesięcy, jeden na 17 maja w roku 20XX. Ogłoszona w norweskim Konstytucji, niestandardowe wspólnoty dzisiaj. I niech się hipotezy i długopis odpoczynku. Lub powiedzieć zarówno z klawiatury, nawet język zmienił się w 20 roku.

To pokazuje, że bardziej żyjemy w dynamicznym społeczeństwie, dopóki bardzo jednorodne, ale (leashed czasu) dynamiczny, a teraz, z różnorodności. Łatwiej jest podobny do żywności do różnych kultur, niż religią.

A biskup jest ujednolicanie (powinien być) i ważne osoby we wszystkich diecezjach.

Teraz nie tylko biskupów luterańskich, ale odpowiednich osób duchownych, w innych religiach i kościoły chrześcijańskie w Norwegii dzisiaj.

Istnieją również katolickich diecezji pin w Norwegii. Papież miał jego wizyt i stan wizyty do 20-lat temu. Kiedy Papież (biskup Rzymu), ciekawość to możliwe dla większości ludzi (nie-katolików), i "wrogich" dla Biskopene w norweskim kościele. Ci, którzy nie byli tam, można argumentować, nawet, dlaczego nie były one obecne.

Jana Pawła II, odbył się i był Papież. Zdolność trafienie kontaktowe podane przez J. Lund. Na jego upadku, był tylko szanowane, popularne i posiadanych Papieża, ludzkiej i chrześcijańskiej. Daleko poza Watykan i katolickich diecezji, na całym świecie.

To właśnie nasz (narodu) będzie do przyjęcia "nowych krajów", że mamy różnorodność. Norwegia nie jest jednorodne, a nie żyjemy już mieszka, każdy w naszej "doliny", lub "wąski fiord broni", przez całe życie.

Kościół katolicki w Norwegii, po reformacji, był, i był tylko "imigrant kościoła". Przed begrept było mowy dobę. Po Kościół ponownie otrzymał krzyż Norwegia, po kilku hundreårs (mimowolne) nieobecności. Gdy przyszli do kościoła jednorodnych-Norwegia. Tolerancja nie była, jak obecnie, a następnie od parlamentu i społeczeństwa.

Kapłani przybyli z innych krajów, zakonnic i zakonników, tak. Tam osiedlił się, powstałe kościoły, klasztory i dziś. Byli jedno "ciekawość" również spotkała się z wrogością. Spójrz na mniszek (Lunden Kloster obchodzi 50 lat w ten weekend) był jak "kolorowe", jak kobiety z hijab dzisiaj. Niektóre spełnione mniszek / kapłanów z sceptycyzm, inni bardziej otwarty.

To tylko, że ów dzień hijab rozrodczym kobiety napotykają dziś, a debata toczy się tutaj "Verdidebatten.no", długo. Należności za: ", że Kościół katolicki był i jest pionierskim przykładem, akceptując tylko w" obcym ". Następnie, dla katolików, którzy Norwegia jako swojego nowego kraju, ale również opieki dla wszystkich, którzy szukali" drzwi ". Wszystkie na "obcej rodziny", który osiedlił się w Norwegii. Czy lokalnych piekarzy, watchmakers, sklepy, itp. Czy można tworzyć i wzmocnienie lokalnych kościołów, Kościół był i jest tak ważne.

To nie jest coś, co trwa już ostatnie 20-lat, ale od dnia 1 od Kościoła ", wrócił do Norwegii. Czy to zrobić, zrób to i nadal z nim, niezależnie od politycznej agendy / porządku obrad.

Czy dużo się zmieniło od tych Christian Michelsen dni, aby Jens Stoltenberg rządu. Gdy linie są rysowane z powrotem do premiera ruvende C. Michelsen, norweski w historii. Czy zawsze będzie debata (przynajmniej w demokracji), gdzie konserwatywne i liberalne siły, tworzy dynamikę. Będziemy postęp lub odrzucić. W "Kościół Norwegia" jest także takiej debaty i współpracy økunemiske przeszedł długą drogę, ale nie daleko NOK do 20-lat.

Człowiek jest powolne sprawę, bo wszyscy mają opinie (dobre!) Nie jest "head-wilk", który ma swoje stada i ich hierarchii w Norwegii. Tak więc debata jest zrobione, a nie przez "mleko ziemi" dłużej, ale tutaj na "Verdidebatten.no".

Czy obecny Papież Benedikt XVI przybył Gardermoen dzisiaj, i pocałował amerykańskiej ziemi. Czy NOK uprzejmy publicznych została większa, że on do Papieża.

Ale i tam jest, ale media-Norwegia i społeczeństwa nie zapominać wojnie (1939-45), oraz że jest niemieckie pochodzenie, a nawet młodzieży w ramach tych tragicznych krigsår. Tam również kamień w buta "ciśnienie teraz", w dniu dzisiejszym. Nie økunemiske.

Kiedy zdołamy patrz powyżej, poza nią, na większe. Że wszystkie religie (większość) kandydat? Bóg.

W katolickim kościele św Laurentius, kimer tylko Kościół ewangelicki dzwony, do sprawiedliwego i High Masa za nami. Potwierdzone lub ubevist?

Dziękujemy za dobre sąsiedztwo!

Ingen kommentarer: